O zabiegu przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs polega na doklejeniu jednej lub kilku rzęs,
w formie kępki do jednej rzęsy naturalnej za pomocą pęsety.

Przed zabiegiem

Przed aplikacją rekomendowane jest umyć rzęsy szamponem do mycia włosów dla dzieci rozcieńczonym z wodą.
Nie jest wskazane przychodzić na aplikację z tuszem do rzęs - jest on tłusty, a tłuste rzęsy łamią wiązanie kleju co przyczynia się do niższej trwałości.
Nie jest wskazane użycie henny.

W trakcie zabiegu

Po odpowiednim przygotowaniu rzęs przez Klientkę, stylistka zastosuje Cleaner i Primer aby oczyścić i przyspieszyć wiązanie kleju. Potem zaaplikuje płatki lub taśmę które separują rzęsy i przystąpi do pracy.
W trakcie zabiegu możesz się zrelaksować i zasnąć. Naszym stylistkom ułatwia to pracę.
Zabieg trwa pomiędzy 1h 30 min w przypadku dopełnienia rzęs, a 2h w przypadku pierwszej aplikacji rzęs.
Klientki dopełniają swoje rzęsy średnio co 3-4 tygodnie. Jest to optymalny czas aby uniknąć widocznych ubytków na powiece.

Po zabiegu, czyli jak dbać o rzęsy

Jakikolwiek kontakt z wodą która powoduje osłabienie wiązania kleju w pierwszych 48h po zabiegu - staraj się unikać zarówno basenu jak i nadmiernego kontaktu z wodą w domu. Nie przesiaduj w zaparowanej łazience i saunie.
Nadmierna ilość ciepła negatywnie wpływa na trwałość rzęs w pierwszych dobach po zabiegu. Może też mieć wpływ na nadmierne łzawienie oczu oraz pieczenie. Solarium również mówimy: nie! Znów pojawia się problem ciepła, ale i wiatru, co również oznacza, że unikamy otwartych zmywarek, piekarników i suszarek.
Nie trzyj oka i nie dotykaj rzęs. Spanie na brzuchu jest raczej czymś z czego powinnaś zrezygnować lub pogodzić się z faktem, że na dopełnienie będziesz musiała przychodzić nieco częściej niż inne klientki.
Czesz je w miarę potrzeby. Znamy osoby co robią to 4x dziennie, uwierz mi ma to wpływ na ich trwałość.
Nie używaj oleistych produktów, gdyż jak już wiemy mają one działanie rozwiązujące klej. Używając płyn dwu-fazowy narażamy swoje rzęsy po pierwsze na ich osłabienie po drugie na osadzanie kurzu i innych zanieczyszczeń powietrza.
Gdy robisz makijaż postaraj się używać produktów na bazie wody. Zmywaj oczy najlepiej płynem do higieny intymnej, gdyż ma on dobry odczyn pH dla rzęs, lub szamponem do włosów dla dzieci.
Zrezygnuj z używania zalotki. Po pierwsze nie będzie ci ona już potrzebna, gdyż sztuczne rzęsy będą podkręcone odpowiednio dla Twojego oka, po drugie uszkodzisz swoje naturalne poprzez wyrwanie.
Nie wyrywaj rzęs. Dobrze wykonana aplikacja nie będzie ich wyrywać, ale nagminne dotykanie ich palcami już tak. Unikaj używania przy demakijażu patyczków do uszu - mają one włókna co powoduje, że zaczepia się o podstawę rzęsy i może ją wyrwać.
Nie przycinaj sobie rzęs, przez to możesz uzyskać efekt "lalki typu bobas" - gdzie każda naturalna rzęsa jest równa. Będzie to wyglądać naprawdę niekorzystnie.

Jak dbać o rzęsy po zabiegu laminacji?

W ciągu 24h nie należy moczyć rzęs oraz ich malować. Mile widziane jest używanie olejku rycynowego na rzęsy po ich demakijażu.

Jak dbać o brwi po hennie pudrowej?

Brwi po hennie pudrowej można olejować aby przedłużyć trwałości kolory na skórze, szczególnie przed myciem twarzy.

Jak dbać o brwi po laminacji brwi?

W ciągu 24h nie należy moczyć brwi. Kolejnego dnia można myć jednak należy je codziennie nawilżać kremem lub smarować olejkiem rycynowym ( jest tłusty, najlepiej sprawdza się używać go wieczorem przed snem)